Hypotéky

hypoteky

Pomáháme našim klientům najít vhodné financování vysněného bydlení. Koupě, výstavba, rekonstrukce, vypořádání SJM, koupě družstevního podílu, vypořádání dědictví, splacení stávající půjčky, zpětné financování již vynaložených prostředků.

Hypoteční úvěr je určen fyzickým a právnickým osobám. Vždy musí být zajištěný zástavním právem k nemovitosti na území ČR. Jako zástava se využívá financovaná nemovitost, případně jiný objekt.

 Existují dva typy úvěrů:
1. Účelová hypotéka – je vázaná na investici do nemovitosti
2. Neúčelová hypotéka, tzv. americká hypotéka – úvěr lze použít na cokoli.

Pokud máte zájem o vytvoření nabídky či refinancování stávající hypotéky kontaktujte nás. Zajistíme řešení přímo šité na míru dle vašich potřeb.

Stavební spoření

Stavební spoření je ukládání si vlastních prostředků s možností získání státní podpory. Je určeno fyzickým i právnickým osobám.

Poslední úprava stavebního spoření byla v roce 2011. 

Od 1. 1. 2011 je výše státní podpory 10 % z vložených prostředků maximálně však 2 000 Kč za rok. Výnos je zdaněn 15 %. Po ukončení 6-ti  let povinné doby spoření lze uložené prostředky využít na cokoli. 

V době spoření má klient možnost využít překlenovacího nebo řádného úvěru na financování bydlení. Překlenovací úvěr je fáze úvěru, kdy si klient zároveň spoří (dostává státní dotaci) a platí úroky z celé výše úvěru, do splnění podmínek řádného úvěru. Řádný úvěr je potom fáze úvěru, kdy klient už pouze splácí úvěr anuitní splátky. Úroky platí z aktuálního dluhu.

top